Krása květin vynikne při správné volbě vázy


Krása květin vynikne při správné volbě vázy

Umístění květin do nádoby, která jim dokonale padne, je stejně důležité jako samotný výběr kytic. Správná volba vázy může totiž zvýraznit barvy a tvary květin a dodat jim dokonalý vzhled, který se bude líbit nejen vám, ale i vašim návštěvám.

Nalezení vhodné velikosti vázy

Prvním krokem při výběru vázy pro květiny je určení její velikosti vůči rostlinám. Malé květiny se budou cítit ztracené v nádobách s vysokými boky, zatímco velké květiny mohou být větší než váza, což bude vypadat podivně. Správná volba velikosti zajistí, že se květiny budou ve váze cítit dobře a zároveň budou vynikat.

Květinový styl a barvy

Výběr vázy závisí také na stylu květin a jejich barvách. Zatímco přírodní kořenové větve mohou být kontrastem v moderních, minimalistických nádobách, stříbrné květinové větve se mohou zdát přetížené v rustikálních dřevěných krabicích. Rovněž barvy květin se dají zvýraznit podle typu vázy, např. sáhněte po čiré skleněné váze pro bílé květiny a metalické váze pro modré nebo zelené květiny.

Tvar vázy a typ květin

Samozřejmě je důležité vědět, jaký typ květin a který tvar vázy se k sobě hodí. Určité květiny mají specifické potřeby kvůli svým délkám a objemům, což je důležité při výběru vázy. Tyčinky lilie by se nedoporučovalo dávat do širokých, plochých váz, ale spíše do úzké nádoby, aby mohly být podpírání a dobře se držely. Na druhé straně ale většina méně komplikovaných květin si může poradit v jakémkoliv tvaru nádoby, takže záleží jen na vašich osobních preferencích.

Vhodné umístění květin do vázy je jednoduché, ale přitom důležité. Správná a vkusná volba nádoby dokáže zvýraznit jedinečnost květin a vytvořit krásnou ozdobu každé místnosti. Pokud hledáte moderní, nebo rustikální vazy, zkuste navštívit SOS Architektura a Design, kde bude mít jistotu, že najdete tu pravou pro vaši kytici.